KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13746574

nr 1374 6574

Bror Kronstrand

(1875-1950), Sverige

Blandteknik, Flicka med rosett. Signerad, daterad 1919,61x52 cm

Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.

måndag 25 januari 2021
kl 18:12:40

Bror Kronstrand

Läs mer om Bror Kronstrand